Od 11 do 25 sierpnia 2017 r. Biblioteka nieczynna. Urlop wypoczynkowy.

Doskonalenie kompetencji bibliotekarza w kontekście komunikacji interpersonalnej - szkolenie

Opublikowano: piątek, 26, May 2017
Komunikacja interpersonalna - szkolenie

W dniu 24 maja 2017 r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Białobrzegach odbyło się szkolenie dla bibliotekarzy z terenu naszego powiatu. Dotyczyło ono kompetencji bibliotekarza w kontekście komunikacji interpersonalnej. Prowadzącym był dr Rafał Bodarski, trener - konsultant w zakresie psychologicznego treningu grupowego.

Na spotkaniu omówiona została m. in. rola inteligencji emocjonalnej w komunikacji oraz nawiązywaniu relacji bibliotekarz - czytelnik. Prowadzący szkolenie omówił kolejno m. in.: elementy procesu komunikacji społecznej, bariery w procesie komunikacji - w tym rolę komunikatów werbalnych i niewerbalnych, wpływ komunikacji na jakość zarządzania placówką biblioteczną oraz formy funkcjonowania w grupie.

Zwrócił uwagę na sposób budowania relacji z czytelnikiem/klientem o szczególnych potrzebach (niepełnosprawnym, starszym oraz dzieckiem), a także z czytelnikiem trudnym.

Uczestniczki szkolenia poprzez ćwiczenia miały możliwość poznać swój model komunikowania się w grupie społecznej, zarówno w relacji z czytelnikiem jak i ze współpracownikami.

Chętnie uczestniczyły również w dyskusji z trenerem.

Było to pierwsze tego typu szkolenie w bibliotece powiatowej. Po wakacjach odbędzie się druga część. Każda z nas wyniosła z niego coś dla siebie. Wiedzę nabytą na zajęciach z powodzeniem możemy wykorzystać także w życiu osobistym, nie tylko zawodowym.

szkolenie 1
szkolenie 1 szkolenie 1