02.10.2018 r. w godz. 10.30-11.15 Biblioteka nieczynna. Lekcja biblioteczna.

Najlepsze życzenia!

Opublikowano: poniedziałek, 19 December 2016

choinka zyczenia

Wszystkim naszym Czytelnikom i Sympatykom z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku składamy najserdeczniejsze życzenia!

Szkolenie dla bibliotekarek z terenu powiatu białobrzeskiego.

Opublikowano: wtorek, 13 December 2016
Szkolenie dla bibliotekarek

W dniach 07.12. i 13.12.2016 r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Białobrzegach odbyły się szkolenia dotyczące zmian w opisie formalnym i rzeczowym obowiązujących w roku bieżącym oraz 2017. Szkolenie przeznaczone było dla bibliotekarek z terenu powiatu białobrzeskiego zajmujących się opracowaniem zbiorów. Poprowadziła je dyrektor biblioteki powiatowej - Jolanta Tomczyk.

Prowadząca szkolenie zaprezentowała materiały przygotowane przez pracownice Działu Wojewódzkiej Sieci Bibliotek Biblioteki Publicznej m. st. Warszawy - Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego.

Czytaj więcej...

100. rocznica śmierci Henryka Sienkiewicza - wystawka

Opublikowano: czwartek, 17 November 2016
100. rocznica śmierci H. Sienkiewicza

100 lat temu zmarł Henryk Sienkiewicz, laureat literackiej Nagrody Nobla, autor "Trylogii", "Quo vadis" i "W pustyni i w puszczy". Sienkiewicz, decyzją Sejmu, jest patronem 2016 r. "My z niego wszyscy" - słowa Stanisława Cata-Mackiewicza przypomniano w tekście przyjętej przez posłów uchwały.

Czytaj więcej...

Szkolenie dla dyrektorów bibliotek publicznych

Opublikowano: środa, 09 November 2016

image002W dniu 8 listopada w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Białobrzegach odbyło się szkolenie specjalistyczne z praktycznych aspektów ochrony danych osobowych dla dyrektorów bibliotek z terenu naszego powiatu.

Prelegentem był pan Piotr Glen - specjalista ds. ochrony danych osobowych, Administrator Bezpieczeństwa Informacji, Audytor Systemów Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji. 

Czytaj więcej...