6 i 13 listopada 2017 r. (poniedziałek) Biblioteka nieczynna. Wyjazd służbowy. 

 

Rola właściwej diety w zapobieganiu chorobom wieku starszego - spotkanie z dietetykiem

Opublikowano: poniedziałek, 11, April 2016
dietetyk - spotkanie

W dniu 8 kwietnia 2016 r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Białobrzegach odbyło się spotkanie z dietetykiem klinicznym - Panią Martyną Walecką.

Pani dietetyk przygotowała prezentację, w której omówiła najważniejsze choroby neurodegeneracyjne, takie jak: udar, otępienie naczyniowe, Alzheimer, Parkinson, stwardnienie rozsiane. Przedstawiła ich objawy oraz rolę pożywienia w zapobieganiu chorobom wieku dojrzałego.

Czytaj więcej...

Stanisław Lem (1921-2006) na szlakach fantastyki naukowej. Wystawa w 10. rocznicę śmierci

Opublikowano: wtorek, 05, April 2016
Lem - wystawa

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Białobrzegach zorganizowała wystawę o życiu i twórczości Stanisława Lema, w 10. rocznicę śmierci pisarza. Wystawa obejmuje: kalendarium, rysunki autora „Bajek robotów”, opowiadania, powieści, filozoficzne traktaty oraz książki o o jego pisarstwie autorstwa: Ewy Balcerzak, Marka Oramusa i Tomasza Fiałkowskiego. Całość uzupełniona obrazkami przestrzeni kosmicznych, statków, planet, czyli światów, w których rozgrywa się akcja wielu jego utworów.

Wystawa jest czynna w godzinach otwarcia biblioteki, od 30.03. do 29.04.2016 r.

Czytaj więcej...

Międzynarodowy Dzień Kobiet w bibliotece.

Opublikowano: piątek, 11, March 2016
Międzynarodowy Dzień Kobiet w bibliotece

W dniu 10 marca 2016 r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Białobrzegach odbyło się spotkanie Pań Bibliotekarek z terenu powiatu białobrzeskiego. Miało ono charakter nieoficjalny, związany z Międzynarodowym Dniem Kobiet.

Czytaj więcej...

Co z tą pamięcią? - spotkanie z psychologiem.

Opublikowano: poniedziałek, 15, February 2016
Co z tą pamięcią?

  W dniu 11 lutego 2016 r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Białobrzegach odbyło się spotkanie z panią Danutą Jankowską, psychologiem, współpracującą z Polskim Stowarzyszeniem Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera, współorganizatorką wolontariatu na terenie Warszawskiego Centrum Onkologii (Fundacja „Dobrze że jesteś”). Obecnie prowadzi własną działalność w zakresie pomocy rodzinom, które opiekują się w domu osobami cierpiącymi na zespoły otępienne, w tym osób z chorobą Alzheimera.

Czytaj więcej...